Naujienos

Mokslinės konferencijos „Reformacija: istorija ir dabartis“ atgarsiai


Darius Širvys

2015 m. balandžio 24-25 dienomis Vilniaus „Ecotel“ viešbutyje vyko mokslinė konferencija „Reformacija: istorija ir dabartis“. Tai - pirmasis renginys iš Reformacijos 500 metų jubiliejui skirto konferencijų ciklo, kurį organizuoja Eurazijos akreditavimo asociacija (EAAA).
Renginyje, prasidėjusiame Lietuvos evangelinių bažnyčių atstovų sveikinimais ir asociacijos prezidento S. V. Sanikovo žodžiu, skambėjo pranešimai istorinėmis, teologinėmis, filosofinėmis ir kitomis su Reformacijos judėjimu susijusiomis temomis. Pirmąją konferencijos dieną vainikavo diskusija „Reformacija ir krikščionybė šiuolaikiniame pasaulyje“, o šeštadienį dalyviai buvo pakviesti į ekskursiją po su Reformacija susijusias istorines Vilniaus vietas.

Evangelinio Biblijos instituto (EBI) atstovai prie šios konferencijos prisidėjo ne tik kaip vieni iš organizatorių ir dalyvių, bet ir kaip pranešėjai. EBI dėstytojas ir Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto prodekanas dr. Deimantas Karvelis skaitė pranešimą apie Reformaciją XVI-XVII a. „Reformacija Lietuvoje ar Lietuvos Reformacija?“, o EBI absolventas, teologijos bakalauras Tomas K. Dičius pasidalijo diplominio darbo tezėmis apie Reformacijos teologinių idėjų įtaką Vakarų kultūrai. Visi konferencijos pranešimai bus išspausdinti specialiame asociacijos leidžiamame žurnale rusų kalba „Teologiniai apmąstymai“ („Богословские размышления“), o konferencijoje skaitytų pranešimų vaizdo medžiagą (rusų arba anglų kalbomis) galima peržiūrėti spustelėjus šią nuorodą.

Pažymėtina, kad šis savaitgalis EBI dėstytojų ir studentų bendruomenei buvo reikšmingas ir tuo, jog praėjusią savaitę E-AAA Vilniuje surengė tarybos posėdį, kuriame svarstė dviejų instituto programų (šešerių metų dviejų specializacijų bakalauro ir šešerių metų trijų pakopų bakalauro) galutinės akreditacijos klausimą. Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas šias programas galutinai akredituoti, nes jos atitinka tarptautinius ICETE (Tarptautinės evangelinio teologinio švietimo tarybos, International Council for Evangelical Theological Education) ir EAAA teologinio išsilavinimo reikalavimus. EBI tapo pirmąja teologinį išsilavinimą teikiančia mokymo įstaiga, kurios programoms suteikta akreditacija pagal ICETE reikalavimus. Ši džiugi naujiena buvo paskelbta visiems konferencijos dalyviams balandžio 25 dieną, šeštadienį, iškilmingos vakarienės metu. Sveikiname, džiaugiamės ir kviečiame studijuoti!